عرفان کاذب

نشست علمی «در جست‌ و جوی عرفان» در قم برگزار شد

تاریخ سخنرانی: 
آذر 1390
محل سخنرانی: 
دانشگاه قم
موضوع: 
عرفان کاذب
سخنرانی

نشست علمی «در جست ‌و جوی عرفان» 22 آذرماه در دانشگاه قم برگزار شد.
در نشست علمی «در جست ‌و جوی عرفان» كه از سوی واحد خواهران جهاد دانشگاهی دانشگاه قم و با همكاری سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور 22 آذر ماه برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمين «ابوالفضل ساجدی»، عضو هيئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) به تشريح عرفان‌های نوظهور و عرفان اسلامی پرداخت.

وی گفت: امروزه بازار عرفان‌های كاذب داغ است و اين سؤال مطرح است كه چرا بايد برای عرفان سراغ دين برويم و به جای اينكه نماز بخوانيم چرا سراغ تمرينات پيشنهادی در عرفان‌های كاذب نرويم.

علل گرايش جوانان به عرفان هاي نوين و كاذب

موضوع: 
عرفان کاذب
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
اسفند 1387

چندين سال است كه در ايران، كتاب هايي با مضمون عرفان مدرن چاپ و هر زمان نويسنده اي در اين عرصه به طور شاخص مطرح مي شود.

عرفان هاي كاذب مانع حضور نوجوانان و جوانان در مساجد مي شود

موضوع: 
عرفان کاذب
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
مرداد 1390

استاد حوزه و دانشگاه به تاثيرات مخرب عرفان هاي دروغين و كاذب در ميان اقشار مختلف جامعه به خصوص جوانان اشاره كرد و گفت: عرفان هاي كاذب و نوظهور مانع حضور نوجوانان و جوانان در مساجد مي شود.

 

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين 'ابوالفضل ساجدي' تصريح كرد: براي مقابله با عرفان هاي كاذب بايد اتاق هاي فكر بيشتري در كشور تشكيل شود.

انسان فقط جسم نيست و روح او پرتوي از روح خداست.

موضوع: 
عرفان کاذب
مصاحبه

انسان فقط جسم نيست و روح او پرتوي از روح خداست. تكاپوهاي انسان مدرن براي خدافراموشي اما، كارگر نيفتاد و در آستانة هزاره سوم، پوستة خودپرستي با فريادي از درون شكاف برداشت و معنويت‌هاي جديد از ميان آن سر بر كشيد. در اين آشفته بازار آن‌چه ديگر بار در كمين حقيقت وجود آدمي نشسته، كالاهاي بدلي است كه امروزه به وفور در دسترس ما قرار دارد.

عرفان های کاذب به دنبال رسیدن به آرامش دنیوی اند

موضوع: 
عرفان کاذب
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
آذر 1390

مرجع : خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا)

حجت الاسلام ساجدی گفت: در عرفان‌های كاذب هدف اصلی رسيدن به آرامش دنيوی است و بشر به اين نتيجه رسيده كه انسان نيازها و احساسات متفاوتی دارد كه بايد به آن توجه شود و دانشمندان غربی هم در تقسيم نيازهای انسان به اوليه و برتر از نيازهای معنوی به عنوان برتر ياد كرده‌اند.