سخنرانی

همایش روش شناسی در علوم اسلامی در قم برگزار شد

تاریخ سخنرانی: 
خرداد 1388
موضوع: 
فلسفه دین و کلام جدید
زبان قرآن
سخنرانی

به گزارش ایرنا، عضو هیات علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) دراین همایش با توجه به وجود نظرات گوناگون از زبان قرآن ، به زبان های "معرفت بخش"، "غیر معرفتی"، "بی معنا"، "معنا دار"، "اسطوره ای" ، "نمادین" و "تمثیلی" اشاره کرد.
حجت الاسلام "ابوالفضل ساجدی" با اشاره به وجود گرایش های متعدد در این زمینه ، زبان تالیفی را قابل دفاع ذکر کرد و افزود: این زبان دارای جامعیت بیشتری بوده و مولفه های زیادی را در بر می گیرد.

زبان قرآن شبکه‌ای از هفت پیوند است

تاریخ سخنرانی: 
تير 1394
موضوع: 
فلسفه دین و کلام جدید
زبان قرآن
سخنرانی

گروه اندیشه: جلسه نقد و بررسی کتاب «زبان قرآن با نگاهی به چالش‌های کلامی تفسیر» برگزار شد و منتقدان معتقد بودند که در این اثر، به منابع اسلامی کم‌توجهی شده است.

به گزارش خبرگزاری بین‎المللی قرآن(ایکنا)، کتاب «زبان قرآن با نگاهی به چالش‌های کلامی تفسیر»، با حضور ابوالفضل ساجدی، مولف کتاب و به همت مؤسسه خانه کتاب، در سرای اهل قلم مورد نقد و بررسی قرار گرفت. در این نشست که عصر دیروز شنبه 13 تیر برگزار شد، عبدالله نصری و قاسم پورحسن از اساتید دانشگاه علامه طباطبایی حضور داشتند.

گزارشی از نشست علمی نقد تاریخ مندی فهم قرآن

موضوع: 
فلسفه دین و کلام جدید
زبان قرآن
سخنرانی

خبرگزاری رسا ـ نشست علمی نقد تاریخ مندی فهم قرآن به همت دفتر جنبش نرم‌افزاری دقتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، نشست علمی نقد تاریخ مندی فهم قرآن، در ادامه سلسله نشست های علمی قرآن پژوهی از سوی دفتر جنبش نرم‌افزاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، چهاردهم مهر ماه در سالن همایش های پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه برگزار شد.

دیدگاه هرمونوتیک گادآمر چیست؟

زبان قرآن، دانش است

تاریخ سخنرانی: 
تير 1394
محل سخنرانی: 
سرای اهل قلم
موضوع: 
فلسفه دین و کلام جدید
زبان قرآن
سخنرانی

نشست نقد و بررسی کتاب «زبان قرآن با نگاهی به چالش‌های کلامی تفسیر»، شنبه 13 تیر با حضور حجت‌الاسلام دکتر ابوالفضل ساجدی؛ مولف کتاب، دکتر عبدالله نصری و دکتر قاسم پورحسن در سرای اهل قلم برگزار شد.

به گزارش ایسنا، «زبان قرآن با نگاهی به چالش‌های کلامی تفسیر» که در شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه در گروه علمی تفسیر و علوم قرآن اثر شایسته تقدیر شناخته شده است، تحقیق و پژوهشی درباره ویژگی های زبانی قرآن را شامل می شود.

برگزاری نشست علمی وحی و زبان قرآن در قم

تاریخ سخنرانی: 
آبان 1387
محل سخنرانی: 
دارالشفاء
موضوع: 
فلسفه دین و کلام جدید
زبان قرآن
سخنرانی

به همت مجمع عالی حکمت اسلامی،‌ میزگرد علمی وحی و زبان قرآن در مدرسه عالی دارالشفا قم برگزار شد. 

  

نشست علمی «در جست‌ و جوی عرفان» در قم برگزار شد

تاریخ سخنرانی: 
آذر 1390
محل سخنرانی: 
دانشگاه قم
موضوع: 
عرفان کاذب
سخنرانی

نشست علمی «در جست ‌و جوی عرفان» 22 آذرماه در دانشگاه قم برگزار شد.
در نشست علمی «در جست ‌و جوی عرفان» كه از سوی واحد خواهران جهاد دانشگاهی دانشگاه قم و با همكاری سازمان فعاليت‌های قرآنی دانشجويان كشور 22 آذر ماه برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمين «ابوالفضل ساجدی»، عضو هيئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) به تشريح عرفان‌های نوظهور و عرفان اسلامی پرداخت.

وی گفت: امروزه بازار عرفان‌های كاذب داغ است و اين سؤال مطرح است كه چرا بايد برای عرفان سراغ دين برويم و به جای اينكه نماز بخوانيم چرا سراغ تمرينات پيشنهادی در عرفان‌های كاذب نرويم.

سخنرانی با عنوان کارآمدی دین در دنیای مدرن

تاریخ سخنرانی: 
آذر 1394
محل سخنرانی: 
دانشکده ادبیات و علوم انسانی
موضوع: 
فرهنگ
روان شناسی اسلامی
سخنرانی

انجمن علمی علوم قرآن و حدیث دانشگاه در نظر دارد مراسم سخنرانی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابوالفضل ساجدی مؤلف کتاب «کارآمدی دین در دنیای مدرن»  را در دانشگاه برگزار نماید.

لذا از دانشگاهیان محترم جهت حضور در این مراسم دعوت به عمل می آید.

زمان: روز سه شنبه مورخ ۹۴/۰۹/۰۳ از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱:۳۰

مکان: دانشکده ادبیات و علوم انسانی، تالار حکمت

نشست«بررسی ميزان آشنايي شهروندان تهرانی با احكام روزه و علل روزه خواري» برگزار می شود

تاریخ سخنرانی: 
شهريور 1393
محل سخنرانی: 
پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات
موضوع: 
علل دین گریزی یا دین گرایی
روان شناسی اسلامی
سخنرانی

بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، نشست تخصصی «بررسی ميزان آشنايي شهروندان تهرانی با احكام روزه و  علل روزه خواري» روز یکشنبه 16 شهریور 1393 ساعت 10 الی 12 در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار می شود.