تربیت-جوان

نگاه جوانان به غم و شادی های مذهبی را جدی بگیریم

موضوع: 
تربیت-جوان
روان شناسی اسلامی
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
ارديبهشت 1393

خبرگزاری شبستان: عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) بزرگداشت غم و شادی های مذهبی را نمونه بارز عمل به سبک زندگی اسلامی دانست و بر لزوم توجه به نگاه جوانان به این مسائل تاکید کرد.

حجت الاسلام ابوالفضل ساجدی،‌ محقق و پژ‍وهشگر حوزوی و عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی (ره) درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در قم در موضوع سبک زندگی اسلامی و ابعاد متفاوت آن به موضوع شادی ها و غم های مذهبی و نگاه اسلام به این موضوع پرداخت.

مجموعه کتاب‌های شاخص‌های تربیت دینی در خانواده منتشر می‌شود

موضوع: 
تربیت-جوان
روان شناسی اسلامی
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
فروردين 1392

حجت‌الاسلام ساجدی از در دست انجام بودن پروژه‌ای پژوهشی با عنوان «تربیت دینی و شاخص‌های آن» با همکاری مؤسسه تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری، مؤسسه قدر و جامعة المصطفی(ص) العالمیه خبر داد و گفت: به زودی بخشی از نتایج حاصل شده در این پروژه در قالب چهار جلد کتاب منتشر خواهد شد.

 

كتابي در پاسخ به پرسش‌هاي جوانان

موضوع: 
تربیت-جوان
روان شناسی اسلامی
مصاحبه

پرسش‌هاي جوانان درباره رابطه دين و عرفان، مدرنيزم، علم و عقل در كتاب «دين در نگاهي نوين» پاسخ داده شده‌اند. اين كتاب بخشي از طرح آموزش دانشجويي «ولايت» است كه طي آن سوالات جوانان گردآوري شده، به اصلي‌ترين آنها پاسخ داده مي‌شود.\

حجت الاسلام ابوالفضل ساجدي، نويسنده اين اثر، در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، در اين باره اظهار داشت: اين اثر كه چاپ دوم آن پس از يك سال به‌زودي منتشر مي‌شود، با همكاري مهدي مشكي و به‌صورت مشترك نوشته شده است.

وي گفت: مقايسه ميان عرفان سكولار و ديني، عرفان كاذب و سكولار و ضرورت ترويج عرفان اسلامي بر آنها در اين بخش مطرح شده‌اند.

تعامل میان خانه، مدرسه و مسجد از مهمترین راهکارهای تربیتی جوانان

موضوع: 
تربیت-جوان
روان شناسی اسلامی
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
تير 1392

خبرگزاری شبستان: عضو هیت علمی موسسه امام خمینی(ره) گفت: در عصر حاضر تعامل میان خانه، مدرسه و مسجد از مهمترین راهکارهای تربیتی موفق در خصوص جوانان است.

حجت الاسلام ابوالفضل ساجدی عضو هیت علمی موسسه امام خمینی(ره) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در قم، با اشاره به الگوپذیری جوانان از شخصیت حضرت علی اکبر(ع) گفت: اگر بخواهیم جوانان ما به سمت الگوی علی اکبر(ع) حرکت کنند باید مسیرتربیتی را از خانواده شروع کنیم.

وی افزود: خانواده پایه و اساس تربیت فرزندان را بر عهده دارد و از همان سال های نخست تولد باید الگوی مهمی رابرای رشد و تعالی فرزند در نظر بگیرند.