مصاحبه

نماز اوج بندگی است

موضوع: 
تربيت ديني و معنوي
نماز
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
شهريور 1393

 

دانشیار مؤسسه امام خمینی (ره) در گفت و گو با قدس:

 

 

نماز اوج بندگی است

 

گروه معارف/ آمنه مستقیمی - بنابر روایات، نماز چشمه‌ای است که آدمی روزی پنج بار روح خود را در آن شست‌وشو می‌دهد و سبکبار از زنگارهای روزمره در سایه ارتباط با خالق و معبود خویش دوباره وارد میدان زندگی می‌شود ...

آخرین آثار فیلسوف دین ایرانی؛ «آثار نماز» در بازار، «فرهنگ‌سازی نماز» در راه

موضوع: 
تربيت ديني و معنوي
نماز
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
شهريور 1393

خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام ساجدی، فارغ‌التحصیل رشته «فلسفه دین» از دانشگاه مک‌گیل کانادا، درباره آخرین آثارش که با محور «نماز» نگارش یافته، سخن گفت.

نسخه قابل چاپ

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام ابوالفضل ساجدی متولد 1340 در آران و بیدگل تحصیلات خود را از 1359 تا 1364 نزد استادانی چون حضرات آیات اشتهاردی، اعتمادی، ستوده، پایانی، طاهری گلپایگانی، صالحی مازندرانی و طاهری خرم آبادی فراگرفت. او از 1364 درس خارج فقه و اصول آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله العظمی روحانی، آیت الله العظمی شیخ جواد تبریزی و برخی علما و مراجع بزرگ دیگر درک و تحصیل کرد.

چشیدن حلاوت نماز در گرو آمادگی نفس است

موضوع: 
تربيت ديني و معنوي
نماز
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
دى 1394

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام دکتر ابوالفضل ساجدی گفت: اگر نفس آمادگی بیشتری می یابد می تواند به مراتب بالای وجودی خودش دسترسی داشته باشد و لذت های بالاتری را بچشد و به حلاوت های والا دست یابد و از ارتباط با خداوند لذت ببرد.

 

تفسیر قرآنی که به تو می گوید نماز نخوان!

موضوع: 
تربيت ديني و معنوي
نماز
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
مرداد 1393

خبرگزاری شبستان : امروز برخی روشنفکران از طریق مبانی کلامی، تفسیری از قرآن ارائه می کنند که به سکولاریسم و اباحی گری می انجامد. یعنی شما می توانید مسلمان باشید و در عین حال نماز نخوانید!

نماز« پلیس درون» را فعال می‌کند

موضوع: 
تربيت ديني و معنوي
نماز
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
بهمن 1394

قدس/ معارف/ رقیه عطاء الهی: «همه بدانند که یکی از مؤثرترین راه‌ها برای کاستن آسیب‌های اجتماعی، ترویج نماز است. به اینکه حتی یک نفر از جوانان و نوجوانان کشور، در نماز سهل انگاری نکند، همت گمارید.

آخرین آثار فیلسوف دین ایرانی؛ «آثار نماز» در بازار، «فرهنگ سازی نماز» در راه

موضوع: 
تربيت ديني و معنوي
نماز
مصاحبه

خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام ساجدی، فارغ التحصیل رشته «فلسفه دین» از دانشگاه مک گیل کانادا، درباره آخرین آثارش که با محور «نماز» نگارش یافته، سخن گفت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام ابوالفضل ساجدی متولد ۱۳۴۰ در آران و بیدگل تحصیلات خود را از ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۴ نزد استادانی چون حضرات آیات اشتهاردی، اعتمادی، ستوده، پایانی، طاهری گلپایگانی، صالحی مازندرانی و طاهری خرم آبادی فراگرفت. او از ۱۳۶۴ درس خارج فقه و اصول آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله العظمی روحانی، آیت الله العظمی شیخ جواد تبریزی و برخی علما و مراجع بزرگ دیگر درک و تحصیل کرد.

امر به معروف و نهی از منکر نباید برخورد چکشی به هنگام بروز مشکل باشد

موضوع: 
تربيت ديني و معنوي
نماز
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
ارديبهشت 1394

به گزارش تصمیم نیوز ،حجت الاسلام ابوالفضل ساجدی عضوهیت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی گفت: اگر بخواهیم به سمت جامعه فرهنگی حرکت کنیم و فرهنگ اسلامی را در جامعه رواج دهیم مهمترین ابزارمؤثر، ضروری و کارساز امر به معروف  ونهی از منکر است که باید به شیوه صحیح و درست در جامعه اجرا شود.

ورودبه ماه رمضان نیازمندآگاه سازی جامعه نسبت به ارزشهای معنوی این ماه

موضوع: 
تربيت ديني و معنوي
دعا-رمضان
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
تير 1393

خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام ساجدی گفت: ورود به ماه مبارک رمضان نیازمند برنامه ریزی واستقاده ازاهم روشهای تبلیغی وبرجسته سازی ارزشهای معنوی وتربیتی ماه مبارک رمضان است .

 

حجت الاسلام ابوالفضل ساجدی عضوهیت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) درگفتگوبا خبرنگار خبرگزاری شبستان درقم، با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان واهمیت ورود به این ماه مبارک گفت: ورود به ماه مبارک رمضان قطعا نیازمند آگاهی است و هر قدر افارد خودشان را بیشتر آماده کنند امکان بهره برداری از این ماه افزایش خواهند داشت.

پيام‌هاي دعاي عرفه در جامعه برجسته شود

موضوع: 
تربيت ديني و معنوي
دعا-رمضان
مصاحبه
تاریخ گفتگو: 
آبان 1389

خبرگزاري فارس: دانشيار موسسه آموزش و پژوهشي امام خميني(ره) گفت: دعاي عرفه سرشار از پيام‌هاي ارزشمندي است كه بايد در جامعه منتشر شود.

 

قران و هرمنوتيك

موضوع: 
فلسفه دین و کلام جدید
هرمنوتیک
مصاحبه

گفت‌وگو با حجت الاسلام و المسلمین دکتر ابوالفضل ساجدی/ عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و سردبیر فصل‌نامه علمی ـ تخصصی معرفت کلامی

تعریف هرمنوتیک:

صفحه‌ها